Lassan sült tarja egzotikus ízvilágban

Tepsis, édes zöldségekkel

Lassan sült tarja recept

Ha egy klasszikus alapanyagból, de valami különlegeset szeretnél varázsolni, lesd meg ezt a receptet. A tarját egy zseniálisan fűszeres, ázsiai ízvilágú pácban érleljük 1-2 napot, utána pedig lassan sütjük, alacsony hőfokon egy céklás, parázsburgonyás és sárgarépás zöldségágyon. A hidratációt és az omlósságot egy kis világos sörrel biztosítjuk a hús számára, a végeredmény pedig egy extrém puha, és elképesztően pikáns tarja, vele sült, csodás színű, édes zöldségekkel. Akármennyire is bonyolultnak hangzik, ne aggódj, a munka mindössze kb. 10-15 perc vele. Így bőven jut idő másra is, amíg sül a husi a sütőben.

Lassan sült tarja recept

Hozzávalók 4 személyre:

A páchoz:

  • 60 dkg szeletelt tarja, 
  • 1 kis darab (kb. 2 kisujjnyi) gyömbér lereszelve,
  • 1 púpos ek. méz,
  • 1 db lime leve kifacsarva,
  • 1 kis csokor friss koriander felaprítva,
  • 1 pici (löttyintésnyi) világos sör,
  • 4-5 gerezd fokhagyma lereszelve,
  • só, pici bors (frissen őrölve) és chili paprika ízlés szerint.

A tepsis, tarjával sült zöldségekhez:

  • 1 fej vöröshagyma,
  • 1 egész fej fokhagyma,
  • 3 db cékla, 
  • 5-6 db parázsburgonya,
  • 3 db sárgarépa.

Elkészítés:

  1. Sütés előtti este, vagy akár 1-2 nappal előtte bepácoljuk a tarját. A pác hozzávalóit a só kivételével jól összedolgozzuk, majd alaposan bedörzsöljük vele a vékonyra vágott tarja szeleteket (nem szükséges kiklopfolni), és a maradék páclevet ráöntjük, majd a folpackot úgy tesszük rá, hogy egészen a hús felületével érintkezzen és ezáltal nagyon közel kerülhessen a pác a husihoz  (tehát nem a tál peremére tesszük, hanem egészen bele a tálba, közvetlenül a pácolt husira "simogatva"). Hűtőbe tesszük legalább néhány órára, de 1-2 napos éjszakai pácolás még jobban áll neki. 
  2. Sütés előtt egy órával vegyük ki a hűtőből.
  3. Zsiradék nélkül, forró serpenyőben sütjük 1-2 percet a tarja szeletek mindkét oldalát, és közben jól megsózzuk.
  4. A tepsit kibéleljük sütőpapírral, és megkenjük olívaolajjal. Ide helyezzük át a tarja szeleteket, és az aljára locsolunk kb. 2-3 dl sört.
  5. 150 fokon sütjük, légkeverés mellett. Kb. 30-40 percet követően hozzáadjuk a megmosott, egészben hagyott parázsburgonyát, cikkekre vágott céklát, és répát. Ráhalmozzuk a szeletelt vöröshagymát, minden részre teszünk 1-1 gerezd fokhagymát, és enyhén megsózzuk a zöldségeket. Alufóliával lefedve sütjük további egy-másfél órát.  Ha már fantasztikusan omlós husi, megpuhultak a zöldségek, óvatosan félbevágjuk a burgonyát, és 180-190 fokon, fólia nélkül rápirítunk (kb. 20 percig).


A recept elkészítését a Közért+ támogatta, ahonnan minden alapanyag beszerezhető a lassan sült tarjához.

Lassan sült tarja egzotikus ízvilágban képek

Ha tetszett a fenti Lassan sült tarja recept, akkor nézd meg ezeket a hasonló sült hús recepteket is: Lassan sült libacomb káposztás dödöllével recept, Citromos csirkemell sült édesburgonya pürével recept, Gyömbéres, joghurtos grill csirkecomb recept.

További receptötletek a hozzávalókból: burgonya, cékla, fokhagyma, gyömbér, lime, méz, sárgarépa, sertéstarja, sör. Böngéssz a kapcsolódó receptkategóriákban: ázsiai, egytálétel, főétel, gluténmentes, húsétel, laktózmentes.

Megosztás

Oszd meg a receptet másokkal is!

Hozzászólások

A hozzászóláshoz és értékeléshez belépés szükséges.

1 értékelés alapján a recept átlagos pontszáma: 5

Lassan sült tarja recept

Nézd meg ezeket a recepteket is!

Dian Márti - az Ízzel-lélekkel gasztroblog szerzője

Hello! Márti vagyok, lelkes gasztroblogger 2010 óta. Örömforrás, hála, feltöltődés: ezt jelenti számomra a sütés-főzés. Próbáld ki Te is letesztelt és saját receptjeimet! :)

Receptkereső

Az Ízzel-lélekkel gasztroblogon megjelenő tartalmakra, írásokra, receptekre és fényképekre a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény vonatkozik. A szerző engedélye nélkül történő másolásuk, felhasználásuk, valamint a szerzői jog bármilyen megsértése jogkövetkezményeket von maga után.

Ízzel-Lélekkel.hu gasztroblog © 2010-2023 Minden jog fenntartva | Adatkezelési tájékoztató